• Odwiedziny: 3141925

Święto Języków Obcych

W 2001 roku przyjęto, że 26 września będzie obchodzony Europejski Dzień Języków Obcych. Jak sama nazwa wskazuje, jest to święto całej Europy, a w szczególności języków, którymi posługują się Europejczycy. Tego dnia przypominamy sobie, jak wiele korzyści płynie z nauki języków obcych. W tym roku uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycielek – języka angielskiego Małgorzaty Baranowskiej i języka rosyjskiego Anny Sudakowskiej przygotowali prace plastyczne przedstawiające zabytki krajów anglojęzycznych i Rosji. Zachęcamy do zapoznania się nie tylko z nimi, ale i z ciekawostkami o językach obcych – bo pewnie nie każdy z Was wie, iloma językami posługuje się znana aktorka Natalie Portman, albo słynny tenisista Novak Djokovic. Polecamy zmierzyć się też z najdłuższymi słowami w różnych językach – jeden z takich rosyjskich wyrazów ma ponad 50 liter – spróbujcie go przeczytać! „Językowa wystawa” zdobi korytarz naszej szkoły pomagając nam zrozumieć, a może nawet przekroczyć różnice kulturowe.