Gospodarstwo agroturystyczne "Na KOŃcu wsi" Brzozówka

Dnia 24.01.2020 r. dzieci z Oddziału Zerowego „ 0 b ” wraz z Panią Elżbietą Lewczuk i Kamilą Krześniak, wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Na KOŃcu wsi” w Brzozówce, położonego nieopodal Mińska Mazowieckiego. Po dotarciu na miejsce Pani gospodarz bardzo serdecznie powitała wszystkich uczniów i zaprosiła do obejrzenia terenu. Na początku zwiedzania zostały ustalone zasady zachowania na terenie obiektu, by wszyscy uczestnicy mogli czuć się bezpiecznie. Uczniowie mieli okazję obejrzeć maszyny rolnicze, zarówno te, które używane są dziś, jak i te zabytkowe. Pani gospodarz oprowadziła nas również po zwierzyńcu, w którym mogliśmy obejrzeć gęsi, świnki wietnamskie, króliki, kozy, kucyki . W przerwach od zwiedzania dzieci miały możliwość uczestnictwa w zabawach dydaktyczno-ruchowych tj. zawody zręcznościowe. Dodatkową i najbardziej wyczekiwaną przez dzieci atrakcją były warsztaty artystyczne. Wszyscy nasi uczniowie wykazali się inwencja twórczą  malując obrazki na szkle.

Dzięki wycieczce dzieci mogły zobaczyć jak wygląda życie na wsi oraz porównać je z życiem w mieście. Miały także możliwość obcowania z naturą i odpoczywania w sielskiej atmosferze. Do tego wycieczka okazałą się kolejny raz integracją uczniów. Atrakcje podczas wycieczki zaplanowano tak, by każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie i by mogło wrócić do domu z uśmiechem na twarzy.