„Idą Święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj!”

Rozpoczynając odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia włączamy się w kampanię Fundacji Dbam o Mój Z@sięg -  „Idą Święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj!” Tym samym przypominamy dzieciom o tradycji wysyłania kartek świątecznych.

DLACZEGO WARTO WYSYŁAĆ KARTKI?

• Sprawiają ogromną najszczerszą radość dla odbiorcy.
  • To szansa by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy.
  • Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi - możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.
  • Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.
  • Stanowią formę integracji wszystkich członków rodziny.
  • To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.
  • To naprawdę łatwe i fajne!

Dodatkowo, chcąc jeszcze bardziej zaangażować dzieci do czynienia dobra oraz rozwijając postawy empatii, tolerancji i życzliwości, przyłączamy się do akcji Marzycielska Poczta –ogólnopolskiej akcji, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci.

Szczegóły u pani Marty – psychologa szkolnego.