VII c z wizytą u Króla na Zamku Królewskim w Warszawie

22 listopada b.r. klasa VII c była z wizytą u Króla na Zamku Królewskim w Warszawie. Podczas tej wizyty uczniowie poznali życie dworskie i znaczenie ceremoniału, rozmawiali o różnych rodzajach wizyt (audiencja, wizyta prywatna). Wędrówka po wybranych salach była okazją do rozmowy o życiu codziennym i prerogatywach władzy królów polskich. Po tej ciekawej wyprawie uczniowie potrafią już rozszyfrować symbolikę wystroju sal zamkowych oraz określić zakres władzy królewskiej. Rozumieją znaczenie ceremoniału dworskiego i zachowań wobec króla. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem słuchali tego co mówiła Pani przewodniczka, podziwiali wnętrza zamkowe, a także odpowiadali na pytania, czym dali wyraz swojemu zaciekawieniu i wykazali wiedzą historyczną.