Aktywny tydzień 4 a

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła." Wisława Szymborska Mijający tydzień dla klasy 4a stał właśnie pod znakiem książki. W poniedziałek wzięliśmy udział w warsztatach czytelniczych wydawnictwa Zakamarki zorganizowanych w szkolnej bibliotece przez p. Magdalenę Grudzińską a prowadzonych przez p. Katarzynę Mioduszewską. Z zaciekawieniem sluchaliśmy historii o "Antykwariacie pod Błękitnym Lustrem" . W czwartek natomiast udaliśmy się do Warszawy do Muzeum Azji i Pacyfiku (opieka: p. Magdalena Zygnerska, p. Agnieszka Kapica), żeby zwiedzić wystawę "Słowa nieulotne" i posłuchać o historii pisma oraz alfabetu. Nieczęsto nadarza się okazja, aby zobaczyć książki pisane na liściach bambusa czy zapisane gliniane tablice, które miały nawet 4 tysiące lat! To było niezwykłe przeżycie! Poza ciekawymi wspomnieniami przywieźliśmy z wycieczki prezent od p. Dominiki Kossowskiej - Janik - naszej przewodniczki - szczepkę papirusa! To właśnie od rośliny, która służy do jego wyrobu, swoją nazwę wziął papirus - starszy brat papieru.