Trzecioklasiści w Sejmie

We wtorek,  21.11.2017  klasy gimnazjalne IIIj i IIIt pod opieką nauczycielek p. I. Sikorskiej, p. M. Kotyni i p. B. Szmidt wybrały się na wycieczkę do Sejmu RP.

Wycieczka rozpoczęła się od spotkania z  Panią przewodnik, która przy makiecie przedstawiającej obecny kompleks budynków Sejmu i Senatu przedstawiła nam historię naszego Parlamentu. Opowiedziała ciekawe historie dotyczące m.in.  żeńskiej szkoły średniej, która znajdowała się na miejscu obecnego Sejmu, omówiła zmiany w architekturze budynku oraz przybliżyła rozkład poszczególnych pomieszczeń i pokazała, gdzie znajduje się  np. Biblioteka Sejmowa czy Gabinet Premiera.

Następnie zobaczyliśmy Salę Posiedzeń zajmując miejsca w tzw. Galerii dla Publiczności, gdzie dowiedzieliśmy się jak wygląda przebieg obrad i głosowanie oraz gdzie są miejsca poszczególnych posłów. Na zakończenie  udaliśmy się do holu głównego i obejrzeliśmy tablicę upamiętniającą posłów, którzy zginęli podczas II wojny światowej oraz dawne laski marszałkowskie.

Wycieczka była interesująca o czym świadczy fakt, że  z uwagą słuchaliśmy Pani przewodnik, oglądaliśmy budynek, a także zadawaliśmy nurtujące nas pytania (np.: ile zarabia poseł?).

Uczniowie klas III gimnazjum