ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Bliskie sercu każdego Polaka dźwięki Mazurka Dąbrowskiego dumnie rozpoczęły akademię z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy IV d, Va i VI c pod kierunkiem pani Sylwii Giedzińskiej, Magdaleny Jakubowskiej i Moniki Halagiery. Występy uświetnił chór szkolny prowadzony przez pana Stanisława Halagierę, a całość dopełniała piękna dekoracja w wykonaniu pani Agnieszki Szostak i pani Beaty Zdankowskiej – Wasążnik.

Montaż słowno – muzyczny podkreślał rangę polskich symboli narodowych. Pochwała barw biało – czerwonych szczególnie pięknie i przekonująco zabrzmiała w strofach recytowanych przez uczennice klasy Va oraz nutach piosenki Polska flaga.

Na krótką historyczną wędrówkę zaprosiły nas dziewczęta z klasy VI c, które opowiedziały o wydarzeniach od III rozbioru aż po rok 1918. Sylwetki wielkich Polaków walczących o niepodległość lub tworzących ku pokrzepieniu serc pojawiły się również na ekranie dzięki prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Dawida Krupę z klasy III t. Moja ojczyzna wyśpiewana przez Anielę Kowalczyk w duecie z Kacprem Lewandowskim zwieńczyła występy nagrodzone przez publiczność gromkimi brawami.

Bardzo ważną częścią uroczystości było również prapremierowe wykonanie hymnu Szkoły Podstawowej nr 4, którego muzykę skomponował pan Stanisław Halagiera do słów pani Grażyny Kałczewiak.