"Razem dla życia"

Dnia 16 października w naszej szkole była przeprowadzona akcja "Razem dla życia". W ramach wydarzenia prowadziliśmy akcję informacyjną na temat resuscytacji.  Wszyscy chętni na przerwach mogli samodzielnie wykonać resuscytację krążeniowo - oddechową.

Punktualnie o godzinie 1200 uczniowie, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście wzięli udział w biciu rekordu z WOŚP zorganizowanego z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.

Wszyscy uczestnicy bardzo poważnie podeszli do postawionego przed nimi zadania, rytmicznie wykonywali 30 uciśnięć i 2 wdechy, zamieniając się tak, aby akcja resuscytacji była prowadzona bez przerwy przez 30 minut. W akcji brało udział 78 osób, które wykonywały resuscytację na 18 fantomach.

Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji wymagającej rozpoczęcia akcji ratującej czyjeś życie. Najważniejsze jest żeby się przełamać i spróbować udzielić pomocy.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 za wspólnie spędzony czas dziękuje bardzo:

• Panu Robertowi Gałązce oraz Panu Piotrowi Wojdydze - Radnym Rady Miasta Mińsk Mazowiecki,
  • Pani Ewie Ciechańskiej, Panu Robertowi Patoce z Rady Rodziców,
  • Panu Tomaszowi Białek z OSŻW w Mińsku Mazowieckim,
  • Panu Radosławowi Królak, Panu Adamowi Makowskiemu, Panu Mateuszowi Milewskiemu z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim.