W ŚWIECIE PLANSZÓWEK...

W dniu 13 czerwca 2017 r. naszą szkołę odwiedzili pasjonaci gier planszowych: Maciej i Paweł Szmidt. Przedstawili nam działalność firmy Armorier wydającej grę strategiczną Autarcha.   Dali nam kilka  rad jak zaliczyć dobry start w świat gier planszowych. Jak zacząć stawiać pierwsze kroki w świecie planszówek, od czegoś zacząć, co  sprawi nam przyjemność i nie odstraszy.

Strony internetowe, na których możemy znaleźć filmy, gdzie autorzy prezentują grę i jej zasady.  Podkreślili, że instrukcja do gry  to  bardzo istotny element wgłębiania się w świat gier planszowych, na którym „legnie” spora grupa początkujących graczy. Szkół, jak czytać instrukcję jest tyle ilu jest graczy. Są tacy, którzy czytają ją najpierw w całości, a dopiero potem zaglądają do pudełka i próbują połączyć planszę, pionki i inne elementy z zasadami. Inni wolą na bieżąco, doświadczalnie testować mechanikę. Jest też grupa, który mówi "po prostu zacznijmy grać" i na żywym organizmie, bez przygotowania próbuje przeprowadzić rozgrywkę. Ważne: nie należy się zniechęcać, nawet jeśli na początku idzie ciężko. Instrukcję przeczytajmy raz, drugi, a potem okaże się, że to  wszystko jest jasne i oczywiste. Każda gra przed wydaniem przechodzi testy, ale w praktyce okazuje się, że  nie wszystko jest oczywiste i pojawiają się pytania. Można wtedy skontaktować się z autorem gry, który rozwieje nasze wątpliwości przez Internet.

I tak zachęceni pasją rodzinną ubogaciliśmy również swoją wiedzę nt. tworzenia własnej firmy w przyszłości.