Wigilia w „ Przyjaznej Świetlicy”

15 grudnia 2016 roku w „ Przyjaznej Świetlicy” poczuliśmy świąteczny nastrój. Tego dnia odbyła się, jak co roku, uroczysta wigilia świetlicowa. Odświętnie ubrani, usiedliśmy do jednego stołu. Wsłuchaliśmy się w słowa pastorałek i piosenek śpiewanych przez naszych kolegów i koleżanki z klasy 3a, dzięki którym przypomnieliśmy sobie o tym, co w życiu najważniejsze  „…Nad światem moc truchleje. Dziś wszyscy pragną wierzyć, że życie godnie, z miłością w sercu i pięknie można przeżyć…”.  Po występie wysłuchaliśmy fragmentu Pisma Świętego, odśpiewaliśmy wspólnie kolędę i złożyliśmy sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem. Czar choinki i kolęd rozgościł się na dobre, a na każdej twarzy zagościł uśmiech. Wigilia świetlicowa to czas integracji i radości, dzielenia wspólnie czasu dzieci ze Szkoły Podstawowej, młodzieży z Gimnazjum i wychowawców, dzięki takim spotkaniom nikt nie może się czuć samotny …czego wszystkim w te święta szczerze życzymy.