Zobacz DNA

8 grudnia 2016 r. uczniowie z klasy V b pod opieką p. wychowawczyni Beaty Bieniek oraz p. Aleksandry Kulmy kolejny raz uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych w BioCentrum Edukacji Naukowej w Warszawie. Tym razem temat warsztatów brzmiał „Zobacz DNA”. Uczniowie podczas prelekcji dowiedzieli się co to jest kwas deoksyrybonukleinowy, gdzie występuje i dlaczego jest taki ważny dla żywych organizmów. Każdy z uczestników  wykonał test genów, na podstawie którego mogliśmy zobaczyć szereg cech zarówno budowy, jak i fizjologii naszego organizmu. Uczniowie zapoznali się także z budową komórki wykonując przy tym ciekawe ćwiczenia. Kulminacyjnym momentem wywołującym wiele emocji i zachwytu była izolacja DNA z kiwi.

Uczniowie byli zachwyceni takimi laboratoryjnymi zajęciami i oczywiście zapewnili, że  jeszcze odwiedzą BioCentrum Edukacji Naukowej. Aleksandra Kulma