„Miło, zdrowo – na sportowo”

4 czerwca już od rana na placu ZSM nr 2 gromadzili się mieszkańcy Mińska oraz okolic i, mimo że była to sobota, z każdą chwilą ich liczba się zwiększała. Wszystko to za sprawą Pikniku Rodzinnego, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Miło, zdrowo – na sportowo”. Aura sprzyjała przybyłym rodzinom, którym bliska jest nasza szkoła. Od rana na błękitnym niebie świeciło słońce.

Punktualnie o godzinie dziewiątej imprezę otworzył dyrektor szkoły – pan Mirosław Samociuk, witając gości i życząc wszystkim udanej zabawy. Chwilę później przy dźwiękach skocznej muzyki swoje taneczne umiejętności zaprezentowali uczniowie podstawówki. Niemało emocji dostarczyły zawody sportowe, do których przystąpiły dzieci z klas I-IV wraz z rodzicami.  Podrygując w takt muzyki, kibicowaliśmy drużynom walczącym fair play o miano najlepszej. Podium należało do najstarszych – czwartoklasistów.

Na terenie szkoły  atrakcji było co niemiara: malowanie twarzy, prezentacja spadochroniarzy, wóz strażacki, zabytkowe motocykle z Klubu Dawnych Motocykli Magnet, wystawa obrazów autorstwa utalentowanych uczniów naszej szkoły, stanowisko z zabawkami sklepu Toy Planet, kramik pszczelarski Miodzio Wioska. Jak co roku Rada Rodziców przygotowała kiermasz z nagrodami. Wszyscy wygrywali, dlatego to stoisko oblegał tłum zainteresowanych uczestników festynu. Na największego szczęściarza czekał rower.

W miłej, rodzinnej atmosferze można było spotkać się ze znajomymi i posmakować pyszności z grilla, a w kawiarence delektować się słodkościami przygotowanymi przez, jak zwykle niezawodnych, rodziców naszych uczniów. Wśród gości przechadzały się smoki ze SJO, które chętnie pozowały do zdjęć z najmłodszymi. Dla dzieci przygotowano też warsztaty prowadzone przez zaprzyjaźnionych ze szkołą wolontariuszy z Fundacji Ebu.

Ten sobotni dzień sprzyjał nawiązywaniu kontaktów oraz zacieśnianiu współpracy między rodzicami i szkołą.

Za zaangażowanie i pomoc w organizacji festynu dziękujemy dyrekcji oraz pracownikom ZSM nr 2, jak również rodzicom, którzy wspomogli nas w działaniach. Piknik nie mógłby się odbyć bez wsparcia firm i instytucji, takich jak:

sklep rowerowy Dolata, sklep zabawkowy Toy Planet, Sezam kominki SIM, KDS Studio Książek Dance Studio, Kosbud, Miasto Mińsk Mazowiecki, Euro-School Szkoła Języków Obcych, Studium Języków Obcych, Darmar.

Mamy nadzieję na powtórkę w przyszłym roku.