Jesteśmy przyjaciółmi pszczół

Dlaczego pszczoły są wyjątkowe? – o zwyczajach i ciekawostkach z życia pszczół oraz ich umiejętnościach, opowiedziała klasie 2a pani Małgosia Zielińska,  mama Zuzi.

Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem słuchali opowieści o tych owadach oraz chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Dowiedzieli się, że jedna pszczoła przez całe swoje życie jest w stanie wyprodukować tylko małą łyżeczkę miodu, żeby dostać się do ula musi wykonać odpowiedni taniec i pachnieć, tak jak królowa. Dzieci na spotkaniu zrozumiały, jak pracowitymi stworzeniami są pszczoły, poznały hierarchię panującą w ulu oraz rozmieszczenie „pokoików”. Pani Małgosia opowiedziała nam również o ciężkiej, ale zarazem interesującej pracy pszczelarza, po tym spotkaniu jedno jest pewne uczniowie klasy 2a są i będą przyjaciółmi pszczół!!!

Dziękujemy Pani Małgosi za wizytę i zapraszamy ponownie!