BioCentrum Edukacji Narodowej

Wszyscy uczniowie z klasy IV b pod opieką wychowawczyni p. Beaty Bieniek oraz p. Aleksandry Kulmy udali się na warsztaty do BioCentrum Edukacji Narodowej w Warszawie. Temat zajęć brzmiał „Kwaśne – nie kwaśne? – czyli tajemnica czerwonej kapusty”. Po dotarciu na miejsce, każdy z uczestników otrzymał fartuch laboratoryjny. Wywołało to niezwykle wiele radości!  Wszyscy wyglądali jak mali naukowcy. Następnie uczniowie zostali zaproszeni do fantastycznego laboratorium, gdzie zajęli swoje stanowiska. Po wysłuchaniu krótkiej prelekcji z zapałem zabrali się za wykonywanie doświadczeń. Na rozgrzewkę sprawdzali właściwości herbaty. Kolejne zadanie polegało na odkrywaniu właściwości soku z czerwonej kapusty. Dodając odpowiednio kwaśne lub zasadowe substancje, zmieniali kolor soku, sprawdzając przy tym pH.

Największym powodzeniem cieszyło się ostatnie doświadczenie - uczniowie wykonali mydło!  Na zakończenie, aby podsumować wszystkie najważniejsze informacje, mali naukowcy wypełnili krzyżówkę.

Wszyscy byli zachwyceni takimi laboratoryjnymi zajęciami i oczywiście zapewnili, że  niejednokrotnie odwiedzą BioCentrum Edukacji Narodowej.

Aleksandra Kulma