Panna Kreseczka

Dnia 24 listopada klasy I C i I A wybrały się do Teatru Lalka na przedstawienie zatytułowane Panna Kreseczka. Bohaterka powieści narodziła się na naszych oczach - została nabazgrana na płocie. Przeżywała przygody, które bardzo nas zainteresowały. Razem z Kreseczką uczyliśmy się rozpoznawania najbliższego otoczenia, zostaliśmy też wprowadzeni w świat wartości, oraz bawiliśmy się wieloznacznością wyrazów. Kreseczka to osóbka niezwykle sympatyczna, po dziecięcemu łobuzerska i wzruszająca - pełna pomysłów i obdarzona dużym  poczuciem humoru.

Po obejrzeniu spektaklu wspólnie z aktorką Teatru Lalka zwiedzaliśmy kulisy. Obejrzeliśmy zaplecze sceny, garderoby aktorów, pracownię lalkarską, kabinę elektroakustyczną. Wiemy już, w jaki sposób uzyskuje się efekty specjalne np.  burzę, opady deszczu, śniegu itp.

Wycieczka bardzo się nam podobała.

opr. p. Hanna Guzowska