Atrakcyjne przerwy w bibliotece

Kto powiedział, że w bibliotece musi być nudno? Na pewno nie w naszej szkole ;-) Przez cały październik we wtorki i w czwartki na pierwszej długiej przerwie (11:30 – 11:50) odbywał się cykl spotkań „Atrakcyjne przerwy w bibliotece”. Wszystko za sprawą miesiąca października, który poświęcony jest bibliotekom szkolnym.

W tym czasie bibliotekę szkolną odwiedzili niesamowici goście, którzy swym czytaniem umilali nam długie przerwy. Na pierwszym spotkaniu swoim młodszym kolegom i koleżankom czytała Milena Jackowicz z klasy II t. Oprócz Mileny także grupa uczniów z klasy III a w mistrzowskim stylu zaprezentowała nam „Lokomotywę” Juliana Tuwima i Dusiołka Bolesława Leśmiana. Z grona pedagogicznego najmłodszym czytały Panie: Agnieszka Bartnicka – Maguza, Anna Sudakowska, Monika Halagiera, Karolina Roguska. Nawet Pani wicedyrektor Agnieszka Sado zaszczyciła nas swoją obecnością i przeczytała krótki fragment opowiadania z cyklu „Historyjki dla ciekawskich dzieci”.

Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych klas, ale nie zabrakło też gimnazjalistów.

Podczas ostatniego spotkania z książką, Panie Sylwia Giedzińska i Monika Mazur – Ryś przeczytały wiersz „Rzepka” Juliana Tuwima z podziałem na role co okazało się zabiegiem z dużą dawka humoru i śmiechu.

Na zakończenie akcji Panie zorganizowały słodki poczęstunek. Za rok na pewno powtórzymy tę akcję.