Od ziarenka do bochenka

Klasa III A i III C wybrały się na wycieczkę tematyczną – Od ziarenka do bochenka do wsi Kawęczyn. Jest to wymarzone miejsce do tego, aby przyjemnie i bezpiecznie spędzić czas na świeżym powietrzu i jednocześnie zapoznać się z kulturą, pracą i życiem na wsi.

Po dojechaniu na miejsce dzieci powitał gospodarz ubrany w strój ludowy. Zostaliśmy też poczęstowani pysznym ciastem i herbatą. Zwiedzaliśmy wiejskie zagrody, izbę etnograficzną, stary młyn wodny oraz wiatraki. W kuźni odbył się pokaz sztuki kowalskiej i wybijanie monety pamiątkowej. W piekarni dowiedzieliśmy się jak przygotować chleb do wypieku.

Najwięcej jednak frajdy dostarczyła nam przejażdżka po terenie Gościńca zadaszonym wozem konnym.

Wycieczka wszystkim  bardzo się podobała.

H. Guzowska, T. Kałan