Wizyta u wodza

Dnia 21.05.2015r w czwartek klasy Ia i Id z wychowawcami oraz Panią A.Frączkiewicz i E.Wierzbowicz wyruszyły w podróż autokarem do Wioski Indiańskiej w Borzychach. Na miejscu powitały nas Indianki słowami ,,Hau Cola"- w języku Indian. znaczy dzień dobry. I zaczęła się nasza niezwykła przygoda.
Poznaliśmy życie, obyczaje oraz tradycje Indian. Polowaliśmy na niedźwiedzie - rzucając włócznią, strzelaliśmy z łuku, chodziliśmy po kamykach w ,,strumyku", zjeżdżaliśmy na linie, rzucaliśmy lotkami, łapaliśmy węże, łowiliśmy ryby, śpiewaliśmy indiańskie piosenki, odtańczyliśmy taniec indiański. Po skończonej zabawie, zjedliśmy pyszne kiełbaski z ogniska. Z pełnymi brzuszkami i w znakomitych humorach wróciliśmy do szkoły.

Opracowała Dorota Cymbalińska.
                                                                                                                                                               Karolina Roguska.