Czwórka na podium

Nasza szkoła miała zaszczyt organizować dziewiąty już  Powiatowy Konkurs Piosenki Kabaretowej i Teatralnej. Mury naszego Gimnazjum gościły w tym roku ponad 100 uczestników, którzy zaprezentowali się zespołowo i indywidualnie.

W czarowny świat teatru i kabaretu wprowadziły widzów prowadzące, które na wstępie posłużyły się słowami Jeremiego Przybory „Piosenka jest dobra na wszystko”, a później prowadziły swoisty dialog z widzami, opisując świat piosenki w pigułce: „piosenka kabaretowa jest kreacją, która w zależności od tego, jak jest wyrażona pełni zupełnie różne role. Generalnie jest sztuką niespodzianki. Za każdym razem nowe wykonanie tego samego utworu, może zaskoczyć, zachwycić, poruszyć na nowo.”

Konkurs jak zwykle był podzielony  na trzy kategorie: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Szacowne jury  oceniało występy według następujących kryteriów : dobór repertuaru, interpretacja tekstu, pomysłowość i oryginalność wykonania, połączenie form: ruch, mimika i gest sceniczny.

Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych. Trzeba przyznać, że wykonanie przez nich piosenki były  naprawdę bardzo miłe dla ucha i oka. Każda interpretacja najmłodszych adeptów sztuki scenicznej okazywały się wyjątkowo piękne, wręcz urzekające, a uśmiechnięte twarzyczki maluchów i ich śmiały i beztroski ruch na scenie przyprawiały o błogi śmiech, a nawet sentyment do dziecięcych lat.

W tej kategorii Jury przyznało  I miejsce Śpiewające Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej w Stojadłach z prezentacją Dzik jest dziki z filmu „Opowieści Pana Kleksa” pod opieką pani Elżbiety Leszczyńskiej, Justyny Kowyni-Rymanowskiej, II miejsce otrzymało Trio The cats ze szkoły gospodarzy, SP-4 pod opieką pani Hanny Guzowskiej. III miejsce przyznano  Cytrynkom z Zespołu Szkół Miejskich nr 2 za  „Ja uwielbiam ją”  pod opieką pani Małgorzaty Gałązki. Wyróżnienie otrzymał Paweł Kołodzik ze Szkoły Podstawowej nr 2: „O sole Mio”  w parodii Czesława Jakubca pod opieką pani Anety Sentkas.