W świątecznym klimacie

Boże Narodzenie to czas, na który wszyscy czekają z radością. To czas, kiedy wszystko jest łatwiejsze i piękniejsze. To właśnie wtedy łamiemy się opłatkiem, składamy sobie życzenia i śpiewamy kolędy. Zanim to jednak nastąpi wprowadzamy do naszej codzienności świąteczny nastrój: ubieramy choinki, wykonujemy ozdoby świąteczne i przygotowujemy przedstawienia jasełkowe. I taka też tradycja panuje w naszej szkole.

17 grudnia w auli szkolnej uczniowie klasy III A i III C wystąpili z bożonarodzeniowym przesłaniem dla dzieci, rodziców i zaproszonych gości.

Wszyscy po raz kolejny mogli przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, której miał się narodzić Pan Jezus. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia dzieciątka, pasterzy, królów, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami.

Prostota stajenki dziecięcych jasełek współgra ze sobą, nie miały one w sobie nic wyszukanego. Na tym właśnie polega urok i zakorzeniona w nich odwieczna nieprzemijająca prawda.

Nasi młodzi aktorzy mieli możliwość uczestniczenia w tradycji, a także zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

H. Guzowska    T. Kałan