Znamy już wyniki międzyświetlicowego konkursu literacko-plastycznego „Miś przyjacielem dzieci”.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie znajdują się wśród laureatów Międzyświetlicowego Konkursu Literacko-Plastycznego „Miś przyjacielem dzieci” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 6 w Mińsku Mazowieckim. W kategorii praca literacka zajęliśmy II i III miejsce. Na podium stanęli: Roksana Drzażga i Igor Paluch z klasy IIIc. Oto fragment opowiadania Igora, który zajął II miejsce.

Miś przyjacielem dzieci

"Dawno temu, w małym domku nad rzeką mieszkał mały miś Bartek. Pewnego dnia, wyszedł na spacer do lasu i usłyszał płacz. Kto płacze? – pomyślał. Poszedł więc zobaczyć co się stało. Ujrzał Franka, który płacząc szedł drogą do domu.(…)

Dzięki tej porażce Franek zrozumiał, że prawdziwy przyjaciel jest cenniejszy niż wszystkie nagrody świata."