Dzień Ziemi

Troska o naszą planetę łączy ludzi na całym świecie. Celem święta ziemi jest szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju. Jest to również doskonała okazja do przedstawienia szerokiej liczbie odbiorców zagrożeń naszej planety.

Każdy z nas ma wpływ na dobrostan Ziemi. Wszyscy używamy tego, co daje nam nasza planeta: wody, powietrza, roślin, lasów. Ziemia jest naszym wspólnym dobrem, dlatego wszyscy musimy troszczyć się o środowisko naturalne A co może zrobić każdy z nas codziennie:

• Zakupy pakuj we własną torbę wielokrotnego użytku;
  • Używaj bidonu na wodę;
  • Napoje pij z własnego kubka;
  • Nie korzystaj z torebek foliowych;
  • Jedzenie do szkoły zabieraj w pudełkach wielokrotnego użytku – „śniadaniówkach”;
  • Zrezygnuj z plastikowych słomek i sztućców;
  • W miarę możliwości nie kupuj odzieży wykonanej ze sztucznych materiałów (poliester, nylon, itp.)

Te i inne pomysły były tematem prac plastycznych „Jak dbam o swoją planetę” wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Wyróżnienia spośród wielu dziesiątek prac otrzymują

Julia Mlącka 4d

Zofia Prokocka  5c

Nikodem Cichocki 6c oraz klasa 2c – wychowawca Karolina Wolińska Miller.

Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię. Warto więc edukację rozpocząć jak najwcześniej.

Czyż Elwira

Kosińska Aleksandra