Wycieczka 8a

Kwiat paproci wiódł dziś uczniów i uczennice z klasy 8a poprzez interaktywne sale w Muzeum Etnograficznym w Warszawie, gdzie od listopada 2023 r. można zwiedzać wystawę "Kwiaty polskie". My skorzystaliśmy z tej okazji z chęcią i nie zawiedliśmy się. Była to wypełniona tajemnicami i zachwytami podróż przez polskie obrzędy tropem kwitnących roślin. W salach oddających rytm pór roku i wypełnionych kolorami mogliśmy poszerzyć swoją wiedzę z zakresu antropologii, botaniki czy etnografii.
Druga część dnia minęła nam pod znakiem warsztatów językowych. Zajęcia dotyczące kultury Wielkiej Brytanii poprowadził Thomas Liggett. W życzliwej atmosferze poznaliśmy najważniejsze zjawiska i tradycje kraju Harrego Pottera.
Świat jest naprawdę fascynujący i wart poznawania w jego różnorodności.