Mam talent

Setną lekcję języka polskiego w klasach piątych i 6a uczciliśmy zaprezentowaniem swoich pasji i zainteresowań. Lekcję zatytułowaliśmy „Mam talent”.

„Mam talent” to  rozwijanie kreatywności i zainteresowań uczniów, promowanie i odkrywanie nowych talentów, jak również tworzenie pozytywnego klimatu klasy. Sprzyjało to również podnoszeniu własnej samooceny i wiary w siebie oraz poszukiwaniu własnych mocnych stron. Uczniowie na początku nieśmiało, ale w miarę trwania pokazów, chętnie prezentowali swoje talenty. Były więc występy wokalne, taneczne, sportowe. Nie zabrakło elementów artystycznych w postaci prac plastycznych, robótek ręcznych, czy wypieków.  Świetnie pokazana została magia w postaci sztuczki karcianej i ułożenie w dość krótkim czasie słynnej kostki Rubika. Wszyscy uczniowie wykazali się nieprzeciętnymi talentami. Na koniec stwierdzili zgodnie, że takich lekcji powinno być więcej, bo dzięki nim poznają się na nowo.

Dziękuję Wam, drodzy uczniowie!

Sylwia Giedzińska