Recenzja książki

To, co może Wam się spodobać….

Niedawno premierę miała najnowsza książka Andrzeja Maleszki z kultowej serii „Magiczne drzewo” tym razem „Zaginiona para”. Pewnie większość z was spotkała się z nią w klasie 4, ponieważ pierwsza część tej serii tj. „ Czerwone Krzesło” jest lekturą szkolną. Książka opowiada o trójce przyjaciół Kukim, Gabi, Blubku oraz ich gadającym psie. Dzieci po raz kolejny znajdują magiczny przedmiot lecz żeby działał on dobrze muszą znaleźć jego drugą część. Niestety nie jest to takie proste. Muszą walczyć z wielkimi oszustami, sprzedającymi znikające zabawki oraz olbrzymim łowcą. Lecz gdy czar zamienia ich w kamień, uratować może ich tylko gadający pies... Czy mu się to uda dowiecie się sami w najnowszej książce z cyklu Magiczne Drzewo.

Zofia Prokocka Vc