Poczta Walentynkowa - na czym polega? Zawód listonosz

W lutym, co roku, obchodzimy święto takie jak Walentynki. Jest to święto zazwyczaj zakochanych. Polega ono na wyznawaniu swoich uczuć do drugiej osoby. Służyć nam może do tego m.in. Poczta Walentynkowa, do której wystarczy wrzucić wcześniej przygotowaną walentynkę, która następnie w dniu 14 lutego, rozdawana jest w klasach. U nas w szkole również się taka znajdowała, na pierwszym piętrze obok biblioteki szkolnej.

Na czym polega praca listonosza?

Taki walentynkowy przekazuje pocztę właścicielowi, ale bez adresu, musi więc przejść poklasach i znaleźć adresata.

Listonosz pracujący na poczcie jest ważną personą, ponieważ doręcza nam listy, rachunki, paczki itp. Możemy dodać, że zanim przesyłki znajdą się u nas w domach, listonosz musi z samego rana odebrać je w Urzędzie Pocztowym. Czasami przemierza mnóstwo kilometrów, aby dostarczyć pocztę pod właściwy adres. Wymaga to od niego dużej znajomości topografii miasta, musi przecież wiedzieć, gdzie znajduje się dana ulica, numer domu itp. Nie lada to wyzwanie, zwłaszcza jeśli pokonuje drogę pieszo. To nam pokazuje, że trzeba ten zawód tak samo szanować, jak każdy inny zawód.

Natalia i Zuzia