Praca Świętego Mikołaja oraz praca kominiarza

Już za kilka tygodni będziemy obchodzić Święta Bożego Narodzenia. Dla nas, czyli dzieci, jest to święto pełne magii i energii, a właśnie w Święta Bożego Narodzenia, Święty Mikołaj odgrywa bardzo ważną rolę u dzieci. Praca Mikołaja, która polega na niesieniu radości, dawaniu prezentów i czerpania zadowolenia, jest jednym z najważniejszych elementów Świąt. Jego praca, w Wigilię polega na uszczęśliwianiu dzieci – czyli podarowaniu dzieciom ich wymarzonych darków, które tworzy i wręcza we współpracy z elfami, jego pomocnikami.  Stara się, grzecznym dzieciom te nagrody, dawać w sposób bardzo dyskretny – właśnie przez komin, natomiast niegrzeczne dzieci obdarowuje rózgami. Praca Mikołaja bardzo przypomina pracę kominiarza. Jeden i drugi odgrywa bardzo ważną funkcję w życiu każdego człowieka. Jeden dostarcza dużo radości, drugi dba o bezpieczeństwo naszych domów. Ich praca różni się jednak tym, że Mikołaj ma swoje elfy i rozdaje dzieciom prezenty, natomiast kominiarz, nie ma ani elfów, ani prezentów oraz nie jest tak magiczny jak Święty Mikołaj, ale jego praca zasługuje również na wielki szacunek i docenienie za wysiłek jaki wkłada, dbając o zapewnienie nam komfortu i bezpieczeństwa.

Natalia i Zuzia kl. 5c