Zbiórka ubrań i rzeczy

Podczas Pikniku Ekologicznego organizowanego w naszej szkole we wrześniu b.r. rozpoczęliśmy zbiórkę ubrań i rzeczy, których już nie potrzebujemy, a które mogą jeszcze posłużyć innym (zbiórka kontynuowana była jeszcze przez kilka kolejnych dni). To co udało nam się wspólnie zebrać wysłaliśmy do organizacji Ubrania Do Oddania i tym samym przyczyniliśmy się do ochrony Ziemi i jej zasobów, a także wsparliśmy (finansowo) organizację ratującą zwierzęta – Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt. DIOZ to organizacja, która od kilku lat działa na Dolnym Śląsku, pomaga ratować zwierzęta w Ukrainie, a niedawno wykupiła schronisko dla zwierząt w Wojtyszkach (100 km od Łodzi, 200 km od Warszawy) i tworzy tam warunki, które będą odpowiednie dla tych bezdomnych i skrzywdzonych zwierzaków. Z Waszą pomocą chcielibyśmy kontynuować pomaganie w takiej formie i uczynić z tego cykliczne działanie.

Dzięki Waszym niepotrzebnym ubraniom na konto kampanii Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt wpłynęła darowizna finansowa w wysokości 36,95 zł.

Dziękujemy, że to czego nie potrzebujecie, mogło trafić do drugiego obiegu! Wasz gest to nie tylko pieniądze na rzecz fundacji, ale ogromny wkład w ochronę planety!

Dzięki Wam i Waszym niepotrzebnym ubraniom do atmosfery NIE trafiło 476 kg CO2! To tyle ile:

pochłaniane jest przez 73 drzew(-a) w ciągu roku!

1 904 km, które emitujecie podróżując samochodami!

Wasz „mały” porządek w szafie to wielka nadzieja dla Planety!

Mało tego!

Dzięki temu, że Wasze niepotrzebne ubrania trafiły właśnie do UDO, wspólnie zaoszczędziliśmy 230 603 L wody! To tyle ile:

jedna osoba wypija w ciągu 51 lat!

jedna osoba zużywa podczas 5 124 pięciominutowych pryszniców!

Wasz wkład w ograniczenie śladu węglowego i wodnego to nie frazes - dane opracowane zostały przez Plan Be Eco, który oblicza emisję gazów cieplarnianych w zakresie 1, 2 i 3 w całym łańcuchu dostaw i automatycznie tworzy raporty dotyczące śladu węglowego zgodnie z GHG Protocol, z normami ISO 14064-1, GRI i TCFD.

Zespół UbraniaDoOddania