Bezpieczne wakacje

Wakacje to czas, kiedy dzieci i młodzież są szczególnie narażone na zagrożenia związane z bezpieczeństwem. W związku z tym w naszej świetlicy szkolnej pojawiła się pani Policjantka, która przypomniała dzieciom o bezpieczeństwie w trakcie wakacji.

W trosce o naszych najmłodszych, funkcjonariuszka tłumaczyła, jak należy zachowywać się nad wodą, co zrobić gdy się zgubimy, poruszyła tematykę związaną z nawiązywaniem kontaktów wakacyjnych z nieznajomymi, omówiła jak wykonujemy pierwszą pomoc w razie wypadku oraz przypomniała najważniejsze zasady bycia uczestnikiem ruchu drogowego.

Dzieci z uwagą wysłuchały informacji jakimi dzieliła się pani Policjantka, po czym zadawały dużo pytań związanych z tematyką bezpieczeństwa i nie tylko.