Dzień Rodziny

Dnia 31 maja 2014 roku w Zespole Szkół Miejskich nr 2 miał miejsce "Dzień Rodziny" obchodzony pod hasłem "Miło, zdrowo, na sportowo". Od samego rana na terenie  szkoły można było wziąć udział w różnorodnych atrakcjach. Na początek swoje talenty zaprezentowali uczniowie  przenosząc wszystkich w bajkowy świat " Akademii Pana Kleksa", pokazując ćwiczenia gimnastyczne oraz piramidy. Piosenki przeplatane były wierszykami łamiącymi języki.

Kolejnym punktem uroczystości było poświęcenie placu zabaw przez Proboszcza Parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny ks. Marka Sędka oraz jego otwarcie, którego dokonali Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Pan Marcin Jakubowski, Radny Robert Gałązka, Radny Waldemar Mirecki, Dyrekcja ZSM nr 2 Mirosław Samociuk, Katarzyna Szlendak, Agnieszka Sado, przedstawiciele Rady Rodziców: Dorota Cymbalińska, Ewa Ciechańska oraz przedstawicielka społeczności uczniowskiej Aleksandra Baranowska.

Na hali  odbywały się konkurencje sportowe, w których udział brały dzieci wraz z rodzicami, najlepsza okazała się reprezentacja klasy II C zajmując zaszczytne I miejsce. Swoje umiejętności zaprezentowały także dzieci uczęszczające do Mińskiego Klubu Sportowego Taekwon-do, które zadziwiły gości swoimi umiejętnościami i  osiągnięciami. Uczestnicy pikniku mieli okazję oglądać pojazdy służb mundurowych - Policji i Państwowej Straży Pożarnej, bawić się z wolontariuszkami fundacji "EBU" i smokami ze Studium Języków Obcych. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się garncarz Pan Ryszard Arkuszyński, pod wodzą którego dzieci wykonywały piękne wazony, skarbonki i inne arcydzieła sztuki garncarskiej. Uczniowie mieli okazję poznać tajniki origami, pomalować buzię oraz skosztować pyszności przygotowanych w kawiarence i na stoisku grillowym. W organizację "Dnia Rodziny" włączyli się wszyscy pracownicy Zespołu Szkół Miejskich nr 2, rodzice oraz uczniowie, dziękujemy bardzo:).

opr.dyr. A. Sado