Gra miejska

Dnia 23.03.2023 trójka uczniów z naszej szkoły - Anna Zalewska (8a), Oskar Szymański (8a) i Jakub Szczudliński (8e) wraz z opiekunem p. Pawłem Parchomenko wzięli udział w grze miejskiej organizowanej przez Zespół Szkół Specjalnych w Ignacowie. Celem gry miejskiej było zapoznanie naszych uczniów z problemami osób z niepełnosprawnością. Uczniowie stanęli przed takimi wyzwaniami jak np. poruszanie się po budynku na wózku inwalidzkim, załatwianie przez ucznia posługującego się wózkiem inwalidzkim różnego rodzaju formalności w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie,  wypełnianie wniosku o kartę miejską w alkogoglach w Urzędzie Miasta. Pozwoliło nam to zrozumieć z jakimi trudnościami mierzą się osoby z problemem ze wzrokiem. Gra, która z pozoru miała być zabawą,  uświadomiła nam jak trudne jest życie osób z niepełnosprawnością.