„Jedziemy na wycieczkę!”

W słoneczny czwartek klasa 1c wybrała się na wycieczkę do Stacji Muzeum w Warszawie. Uczestniczyliśmy w zajęciach poświęconych bezpiecznej drodze do szkoły i do domu. Pani przewodnik zapoznała nas ze znakami znajdującymi się w pobliżu torów. Oglądaliśmy też film „Kolejowe ABC” i rozwiązywaliśmy zagadki nosorożca Rogatka. Mieliśmy też okazję zobaczyć, jak wyglądała kolej dawniej i dziś. Oglądaliśmy unikalne mundury konduktorów, wielkie makiety kolejowe i wiele innych skarbów. Największą atrakcją były jednak prawdziwe pociągi i lokomotywy. Na pamiątkę wycieczki dostaliśmy książki z grami i łamigłówkami. Następnie udaliśmy się do sali zabaw Fun Park Digiloo, gdzie mogliśmy rozwijać naszą sprawność ruchową. To był świetnie spędzony dzień. Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć.