• Odwiedziny: 3142029

Akacjowy Zakątek

Gospodarstwo znajduje się na skraju wsi Pustelnik, wśród łąk i lasów nad rzeką Czarną. Miejsce leży niedaleko trasy Warszawa – Węgrów i jest oddalone zaledwie 30 km od Warszawy. To świetne miejsce.

Głównym założeniem pobytu dzieci w gospodarstwie było  wzbogacenie ich wiedzy przyrodniczej oraz poznanie pracy na wsi, często nieznanej i niedocenianej. Zwrócenie uwagi na ogrom prac gospodarskich czy związanych z wyprodukowaniem żywności, szczególnie w tradycyjny sposób.

Celem naszej wizyty było  głównie integracja grupy. Pogoda była idealna i mogliśmy ten dzień spędzić na świeżym powietrzu
z dużą ilością atrakcji. Była  to naprawdę wspaniała przygoda, którą zaczęliśmy od przejażdżki  wozem konnym po polu i lesie, zwiedzaniem mini zoo, dojeniem krowy karmienie Alpak, oraz poznaliśmy  pracę rolnika.
Jednak najlepsze atrakcje zostawiliśmy na koniec, smaczne pieczone kiełbaski z ciepłą herbatka jak również zabawy na placu zabaw.

Myślę, że te wspomnienia zostaną w naszej dziecięcej pamięci.

p. Dorota i p.Klaudia