Konkurs z języka angielskiego

Konkurs organizowany jest przez SP2

Zadaniem uczniów jest stworzenie lapbooka (w języku polskim) nt. jednego z poniższych świąt obchodzonych jesienią w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych:

· Bonfire Night

· Columbus Day

· Halloween

· Remembrance Day

· Thanksgiving

Prace konkursowe powinny mieć formę lapbooka w języku polskim w formacie A3 – A2. Prace mogą wykorzystywać dowolne techniki plastyczne. Praca nie może zawierać elementów chronionych prawami autorskimi osób trzecich (np. wydruków z Internetu, zdjęć wykonanych przez osoby trzecie, logo firm itp.). Do konkursu można zgłaszać wyłącznie prace oryginalne, wykonane samodzielnie, wcześniej niepublikowane i niezgłaszane w innych konkursach. Każda praca powinna zawierać następujące informacje: nazwę święta, datę jego obchodzenia, informacje dotyczące pochodzenia święta, symbole związane z danym świętem oraz zwyczaje i tradycje związane z jego obchodami.

Prace muszą być na odwrocie podpisane danymi autora: imię i nazwisko, szkoła, klasa.

Kryteria oceny prac konkursowych:

- zgodność z tematem;

- samodzielność i staranność wykonania pracy;

- oryginalność i kreatywność w podejściu do tematu;

- walory artystyczne.

Przebieg konkursu:

1. Konkurs składa się z dwóch etapów: szkolnego i międzyszkolnego.

2. Na etapie szkolnym koordynatorami konkursu są nauczyciele języka angielskiego.

Prace proszę składać do 27.10.2022 r. do nauczycieli języka angielskiego. Komisje szkolne wybierają po trzy prace reprezentujące szkołę.