Konkurs Instalogik

Mamy przyjemność zaprosić Państwa wraz z uczniami do czwartej edycji konkursu InstaLogik.

Miło nam poinformować, że w tym roku ponownie Honorowy Patronat nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki oraz Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. Konkurs realizowany jest w całości online. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Udział w konkursie jest bezpłatny.

Zadania przygotowaliśmy z myślą o szerokim gronie uczniów, nie tylko tych startujących w olimpiadach przedmiotowych. Chcieliśmy, żeby także "czwórkowi" uczniowie przy odrobinie wysiłku mogli samodzielnie odpowiedzieć na większość pytań.

1. etap konkursu odbywa się w dniach 1-28 października 2022. Uczniowie, którzy osiągną dobry wynik, zostaną zaproszeni do 2. i 3. etapu. Po każdym etapie będzie prowadzony ranking w podziale na województwa, powiaty i szkoły – osobny dla każdej grupy wiekowej.

Organizatorem konkursu jest Placówka Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod, przy współpracy z Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

Osoby zainteresowane konkursem proszę o konktakt z p. Anną Korczyńską do końca września.

Poniżej terminy etapów konkursu:

• Etap 1, termin 1 października - 28 października 2022, godz. 20:00
  • Kurs przygotowujący do 2 etapu (czas realizacji nie mniej niż 3 tygodnie)
  • Sesja próbna przed 2 etapem, termin 1 grudnia 2022, godz. 17:00 – 18:00
  • Etap 2, termin 10 grudnia 2022, godz. 10:00 – 11:30
  • Kurs przygotowujący do 3 etapu (czas realizacji nie mniej niż 3 tygodnie)
  • Etap 3, termin 18 marca 2023, godz. 10:00 – 11:30