Pierwsza pomoc

12 kwietnia w naszej szkole odbył się kurs podstaw pierwszej pomocy, prowadzony przez zaprzyjaźnionego ratownika. Uczestniczyły w nim klasy 8a i 8e, w ramach lekcji EDB. Ratownik opowiedział nam o swoim zawodzie i pracy w pogotowiu ratowniczym. Uczniowie mieli okazję przećwiczyć resuscytację krążeniowo-odddechową, zachowania w nagłych wypadkach i przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Dodatkowo dowiedzieliśmy się jak obsługiwać defibrylator AED. Zajęcia zakończyły się szkoleniem w zakładaniu opatrunku uciskowego. Na koniec podziękowaliśmy za przeprowadzony kurs i uwieczniliśmy jego momenty na zdjęciach. Z pewnoscią zapamiętamy to spotkanie na długo, a zdobyte doświadczenie przyda nam się w krytycznych sytuacjach.