Pisanki, kraszanki…..

Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei. Związane jest z zmartwychwstaniem i odradzającym się życiem. Z Wielkanocą związanych jest wiele tradycji i zwyczajów m.in. malowanie jajek (pisanki, kraszanki), koszyk ze święconką, dzielenie się jajkiem podczas śniadania wielkanocnego, Śmigus Dyngus.

Nauczyciele świetlicy zapoznali dzieci z tradycjami i obrzędami Świąt Wielkanocnych. Przeprowadzono pogadankę o dawnych i obecnych tradycjach wielkanocnych, zapoznano dzieci z symboliką koszyka wielkanocnego. Przeprowadzono wiele quizów, zagadek, a także przedstawiono ciekawostki dotyczące Wielkanocny.

Podczas zajęć uczniowie wykonali wiele prac plastycznych nawiązujących  do Świąt Wielkanocnych „Ozdoby na stół wielkanocny” m.in. palmy wielkanocne, kraszanki, pisanki, zajączki, wianuszki, kolorowe kurki, koszyczki wielkanocne, kartki świąteczne, dekoracje wielkanocne do wystroju świetlicy, a także budowle z klocków nawiązujące do symboli świąt -,,kurczaczki’’.

Anna Jagiełło-Zamojska