Międzynarodowy Dzień Liczby π

Każdego roku 14 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby  π. Datę święta wybrano na 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi, jako że data „14 marca” zapisywana jest w USA jako „3.14”. Nie wiesz jak będziesz świętował Dzień Liczby π?

Zapraszamy na wybrane matematyczne poπsy uczniów klas IV-VIII:

-Wykonaj dowolną techniką logo liczby Pi.

Prace należy opatrzyć metryczką, umieszczoną na odwrocie, zawierającą: imię, nazwisko, klasę. Termin oddania 14.03.2022. Liczy się Wasza kreatywność!

-„Mistrz recytacji liczby Pi”- a Ty ile miejsc po przecinku liczby Pi potrafisz zapamiętać?

Rekord należy do Japończyka Akiry Haraguchi, który zapamiętał aż 100 000 miejsc po przecinku rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi! Może Tobie uda się go pobić! Recytacja już 14.03.2022, zgłoszenia osób chętnych do 11.03.2022. Liczy się Wasza pamięć!

-„Poetyckie Pi” napisz samodzielnie wiersz, którego tematyka będzie związana z liczbą Pi. Liczy się Wasza wyobraźnia!

Prace przyjmuje nauczyciel matematyki Karolina Rosiak-Klewek w sali 32 do dnia 14.03.2022.