Karnawału czas…

Wiadomości archiwalne 2017/ 2018 | MIEJSKIE PRZEDSZKOLE Nr 27 OKRĄGLACZEK w  Jeleniej Górze

Uczniowie byli aktywni w okresie karnawału. Sprzyjały temu zabawy ruchowe przy muzyce, słuchanie muzyki oraz tworzenie top listy na zabawę karnawałową.

Urozmaiceniem zabawy było projektowanieoryginalnego stroju karnawałowego,wykonanie kolorowych masek i kotylionów na bal. Odbyły się również zajęcia tematyczne: ,,Jak dawniej odbywały się zabawy karnawałowe”. Wyjaśniono uczniom znaczenie pojęcia karnawał i zapoznano z tradycją zabaw karnawałowych. Karnawału czas to pokazy sztucznych ogni. Dzieci wykonały prace plastyczne nocy karnawałowej przy użyciu kredek, pasteli i farb . Nie zabrakło także informacji o obchodzeniu ,,Karnawału na świecie”, w tym celu uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialną. Przed nami ostatki i ,,Tłusty czwartek”.

Anna Jagiełło-Zamojska