W świątecznym nastroju…

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas oczekiwanie na ,,Noc cudów”. Dzieci poznawały tradycje i zwyczaje związane z Wigilią oraz Bożym Narodzeniem  takie jak: ubieranie choinki, sianko pod obrusem, wolne miejsce przy stole, potrawy. Planowano wieczerzę „Wigilijne menu”, w tym celu dzieci przeglądały książki kucharskie. Uczniowie przygotowywali „Anielskie dekoracje” oraz uczyli się dekorować stół. Wykonano ozdoby choinkowe, kartki, wycinano papierowe serwetki i dekoracje świąteczne. Słuchano i śpiewano kolędy i pastorałki. Uczniowie uczyli się piosenki M. Jeżowskiej pt. „Kochany panie Mikołaju”.Święta to także okres oczekiwania przez dzieci na prezenty. Uczniowie wypowiadali się na temat w swoich wymarzonych prezentów- ,,Worek świętego Mikołaja”. Czytano im legendyo św. Mikołaju, opowiadania wigilijne i baśnie np. ,,Poznajemy Laponię – krainę św. Mikołaja. Ciekawostki – jak wygląda św. Mikołaj w wybranych krajach świata”. Dzieci wykonały pracę plastyczną ,,Portret św. Mikołaja”. Przeprowadzono pogadankę dlaczego warto być bezinteresownym? oraz zapoznano dzieci z akcją „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem” .

Anna Jagiełło-Zamojska