Konkurs "MOJE MIASTO MIŃSK MAZOWIECKI”

W ramach obchodów Jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich Mińskowi Mazowieckiemu serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie poetyckim pod hasłem: „MOJE MIASTO MIŃSK MAZOWIECKI”.
Konkurs organizowany jest przez Miejską Radę Seniorów Muzeum Ziemi Mińskiej pod patronatem Burmistrza Miasta Marcina Jakubowskiego.

Zadaniem uczestników konkursu jest:

– napisanie utworu lirycznego (wiersz) związanego z kulturą, tradycją, historią lub najpiękniejszymi zakątkami miasta.

Organizatorem konkursu jest:
Miejska Rada Seniorów i Muzeum Ziemi Mińskiej
Koordynatorzy konkursu: Wanda Rombel, Leszek Celej

Celem konkursu jest:
– odkrywanie talentów literackich,
– rozwijanie wrażliwości i umiejętności wyrażania własnych uczuć i emocji w formie artystycznej,
– uświadomienie uczestnikom konkursu poczucia tożsamości regionalnej,
– zachęcanie do poznawania i promowania kultury, tradycji, historii oraz najpiękniejszych zakątków miasta Mińsk Mazowiecki .

REGULAMIN KONKURSU:

Warunki uczestnictwa w konkursie:

1. Konkurs adresowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Nagrody będą przyznawane w czterech kategoriach wiekowych:
dzieci (7-9)
młodsza młodzież ( 10 -14)
młodzież szkół średnich ( 15 – 19 lat)
dorośli  ( 20 –    )

2. Każdy uczestnik może dostarczyć na konkurs maksymalnie trzy prace (wiersze) napisane samodzielnie, wcześniej nienagradzane i niepublikowane.

3. Przystąpienie do konkursu jest jednoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu oraz wypełnieniem formularza dot. przetwarzania danych osobowych w celach związanych z przeprowadzeniem Konkursu.

4. W celu zagwarantowania obiektywnej oceny prac każdy wiersz powinien być podpisany indywidualnym hasłem. Praca (prace) konkursowe powinny być zapakowane w kopercie, w której oprócz wierszy (wydruk z komputera) należy dołączyć drugą zaklejoną kopertę z wypełnioną kartą zgłoszenia, zgodą osoby pełnoletniej i zgodą rodziców (opiekunów).

5. Osoby zgłaszające swoje prace do konkursu tym samym wyrażają zgodę na przetwarzanie przez organizatora swoich danych osobowych wyłącznie na potrzeby konkursu w zakresie koniecznym do prawidłowego przeprowadzenia konkursu (ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz.926, z późn. Zm.).

6. Wszystkie nadesłane prace przechodzą na własność organizatora. Autorzy przenoszą na organizatorów prawa autorskie, tj. prawa do publikacji drukiem, prawa do przenoszenia dzieła na nośniki elektroniczne, prawa do publikacji na stronie internetowej.

7. Do wyłaniania laureatów i przyznawania nagród uprawnione jest Jury Konkursu powołane przez organizatora w składzie:
Wanda Rombel – przewodnicząca
Karolina Wieczorek – dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej
Renata Bakuła – polonistka
Bożena Macheta – kierowniczka Wydziału Oświaty w Miasto Mińsk Mazowiecki
Leszek Celej – dyrektor Muzeum Ziemi Mińskiej

……………………………………………………………..

Werdykt Jury jest ostateczny i niepodważalny.

8. Wyniki  konkursu zostaną opublikowane na stronie Urzędu Miasta i Muzeum Ziemi Mińskiej.
9. Prace należy składać do 15 marca br.
10. Wyniki konkursu oraz informacje o uroczystym wręczeniu nagród ogłoszone będą na ww. stronach: 22 marca 2022

Adres nadsyłania prac:

Prace konkursowe należy przesłać lub dostarczyć osobiście w formie wydrukowanej na adres Muzeum Ziemi Mińskiej, ul. Okrzei 16, 05-300 Mińsk Mazowiecki.

Kryteria oceny:
Oceniane będą:
– zgodność z tematem,
– oryginalność tekstu,
– twórczy charakter utworu,
– poziom literacki.

Nagrody:

Organizator przewiduje nagrody rzeczowe i dyplomy dla laureatów konkursu.
Dokumenty do pobrania dostępne są na stronie mzm-minskmaz.pl