„ Kochany Panie Mikołaju, my tak czekamy każdej zimy…..”

Uczniowie klas 2a i 2b nie chcieli dłużej czekać i sami udali się do polskiej siedziby Świętego Mikołaja w Pięknej Górze…..ach cóż to była za przygoda.

Choć musieliśmy wstać skoro świt, sił nam nie brakowało, nasz rozśpiewany autokar dotarł o 13 do Gwarka, gdzie czekał już na nas Elf Lalkarz.

A potem było już tylko mnóstwo atrakcji, śmiechu, śpiewu, tańca i samych pozytywnych emocji…bawiliśmy się na placu zabaw im. Rudolfa Czerwononosego, robiliśmy czapki w włóczkowym świecie Pani Mikołajowej, pracowaliśmy w centrum przeładunkowym Świętego  Mikołaja, odwiedziliśmy manufakturę dźwięku, Fabrykę słodkości – gdzie z Panią Mikołajową piekliśmy pierniki….no i oczywiście mieliśmy zaszczyt spotkać Świętego Mikołaja we własnej osobie!!!Co więcej - skradliśmy się do niego na paluszkach i okazało się, że nasz Mikołaj jest królem parkietu.

Wróciliśmy do Mińska w iście świątecznych nastrojach i naładowali pozytywną energią, a ta wycieczka pozostanie w naszych sercach na długo, samo wspomnienie o niej wywołuje uśmiech na naszych twarzach.

Karolina Roguska

Agnieszka Wysocka