Wycieczka klas 8a i 8e

Senat to  jedna z dwóch Izb Parlamentu RP, w jego skład wchodzi 100 senatorów, a na jego czele stoi Marszałek – wiedzieliśmy doskonale. Wiedzieliśmy też m. in., że mówi się o nim „Izba Refleksji”. A w poszukiwaniu tych mniej oczywistych informacji pojechaliśmy 9 listopada 2021 r. do Senatu RP.

Przy biurze przepustek grzecznie poczekaliśmy na swoją kolej, a potem ruszyliśmy efektownymi korytarzami za Panią Przewodniczką, która uchylała rąbka kolejnych tajemnic i ciekawostek. W sali posiedzeń Senatu opowiedziała o jego strukturze, kompetencjach, obowiązkach i prawach senatorów, planie sali. Okazało się, że została utworzona z połączenia trzech mniejszych pomieszczeń i każdy z uczestników podczas obrad zajmuje w niej ściśle określone miejsce. Przyjrzeliśmy się makiecie Sejmu, Senatu i  dowiedzieliśmy, w jaki sposób powstają ustawy, jak wygląda codzienność parlamentarzystów.

Kto wie, może z tym miejscem związana jest przyszłość jednej/jednego z nas?

W dobrych nastrojach, z obowiązkowym przystankiem na szybki posiłek, wróciliśmy do Mińska Mazowieckiego.

Dla uczestników wycieczki – klas 8a i 8e,  opiekunek, pań Agnieszki Szostak, Barbary Szmidt i Anny Sudakowskiej – to był jeden z przyjemniejszych listopadowych wtorków.

Uczniowie klas 8