Test Coopera 2021

Wszystko zaczęło się od pomysłu amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera. Wymyślił on test sprawdzający kondycję fizyczną wojsk USA. Zadanie to polega na pokonaniu jak największego dystansu w przeciągu 12 min. W dzisiejszych czasach test Coopera stał się  powszechną formą treningu oraz sprawdzeniem własnej wytrzymałości. Test Coopera powoli staje się także tradycją naszej czwóreczki.

W ubiegłą sobotę, 2 października, o godz. 9.00, przy ul. Budowlanej, nasza szkoła miała okazję sprawdzić się w tej próbie. Punktualnie, chłopcy i dziewczęta, nauczyciele i nauczycielki oraz rodzice spotkali się na stadionie. Kiedy omówione zostały szczegóły i dopięto ostatnie formalności, odbyła się wspólna rozgrzewka. Pomimo tak wczesnej pory jak na weekend, od samego początku panowała bardzo przyjazna atmosfera. Podczas testu kibicowaliśmy sobie i motywowaliśmy się nawzajem. Wszyscy świetnie się bawili, bo tak naprawdę o to chodzi w całym tym wydarzeniu. Na każdego biegacza czekał pamiątkowy dyplom ukończenia testu. Nie brakowało też energii i dużej dawki humoru. Mogliśmy na chwilę oderwać się od ponurej rzeczywistości i uwolnić do krwi nasze endorfiny. Najstarszy uczestnik naszego biegu liczył 65 lat, a najmłodszy tylko 3, co pokazuje nam, że wiek to tylko liczba, która w żadnym wypadku nas nie ogranicza. Mamy nadzieję, że w następnym roku uda nam się spotkać ponownie i będziemy się równie świetnie bawić. Zaryzykujmy więc stwierdzenie „Biegam , bo lubię”

Czyż istnieje lepszy sposób na rozpoczęcie weekendu?

Redaktorki gazetki szkolnej