Wycieczka do Kawęczyna

Dnia 20 września odwiedziliśmy urokliwy Gościniec w miejscowości Kawęczyn. Powitano nas staropolskim zwyczajem- chlebem i solą, a gospodarz w żupanie zaprosił wszystkich na poczęstunek. Najedzeni i w dobrych humorach ruszyliśmy na przejażdżkę zadaszonym wozem konnym. Następnie w izbie etnograficznej dowiedzieliśmy się, jak żyli nasi przodkowie. Odwiedziliśmy kuźnię, gdzie kowal pokazał nam narzędzia i zademonstrował wybijanie monety. W starej piekarni przyglądaliśmy się procesowi wypiekania chleba. Udaliśmy się również na spacer w okolice starego młyna, po drodze podziwiając piękno przyrody i  tutejsze zwierzęta. Na koniec zmęczeni, ale szczęśliwi przy ognisku  piekąc kiełbaski dzieliliśmy się wrażeniami z wycieczki.

To był fantastycznie spędzony czas i  na pewno jeszcze tam wrócimy.

Uczniowie kl. IIIA i IIID z wychowawcami