Kodeks przyjaciela i kodeks sportowca

Kodeks prawdziwego przyjaciela

1. Jeśli przyjaciel jest w potrzebie, musisz zrezygnować nawet z zakupów w centrum handlowym, żeby przyjść i go wesprzeć.
  2. Nie wolno mieć przed sobą żadnych sekretów – przyjacielowi musisz móc powiedzieć wszystko.
  3. Twój pokój jest zawsze otwarty dla tej osoby, a jej dla ciebie.
  4. Wspólne spotkania i/lub nocowania powinny odbywać się co najmniej raz na miesiąc
  5. Powinniście raz na jakiś czas wspólnie fundować sobie niezdrowe jedzenie.
  6. Jeżeli twój przyjaciel jest przygnębiony i smutny, powinieneś kupić mu torbę słodyczy i urządzić wspólny wieczór filmowy.
  7. Przyjaciel nie ma prawa donieść na ciebie, np. za ściąganie. Grozi to poważną kłótnią a nawet zerwaniem przyjaźni.
  8. Wasze galerie powinny być w co najmniej połowie zapełnione wspólnymi zdjęciami
  9. Jeżeli jeden z przyjaciół idzie na imprezę albo inne spotkanie towarzyskie, drugi musi mu obowiązkowo towarzyszyć.
  10.  Zawsze pamiętaj o urodzinach twojego przyjaciela i innych ważnych dla niego datach!

Julia M.

KODEKS PRAWDZIWEGO SPORTOWCA

1- Każdy sportowiec ma obowiązek trenować systematycznie.

2- Sportowcy zawsze muszą dawać z siebie wszystko.

3- Prawdziwy sportowiec powinien trzymać dietę, którą skonsultował ze szkoleniowcem.

4- Konieczne jest tzw. Trenowanie po godzinach, czyli w domu – indywidualnie.

5- Potrzebne jest ogromne poświęcenie ze strony zawodnika i miłość do sportu.

6- Sprawiedliwy sportowiec przestrzega zasad fair play.

7- Sportowcy dążą do poprawy swoich wyników.

8- Nie kwestionuje decyzji sędziego.

9- Szanuje przeciwnika.

10- Jeżeli uprawia sport drużynowy motywuje swoją drużynę, a jeśli uprawia sport indywidualny sam siebie nakręca pozytywną energią

Jakub Dybkowski 7e