PROPOZYCJE ZABAW DLA DZIECI

Propozycje zabaw dla dzieci, sposób na relaks w wolnym czasie.

Wykreślanki - dobra zabawa, trening koncentracji, spostrzegawczości, świetne ćwiczenie dla mózgu.

Znajdź dziewięć różnych owoców, które są ukryte w szyfrogramie. Ich nazwy mogą być oczywiście umieszczone zarówno od lewej do prawej, od prawej do lewej, z góry na dół i na odwrót, a także ukośnie. Dlatego trzeba uważnie przypatrzeć się wykreślance, by nie przeoczyć żadnego z owoców.

Link do wydruku: https://www.dla-dzieci.com.pl/pliki/lamiglowki/wykreslanki_do_druku-owoce.pdf

Rodzajów drzew jest dość sporo, warto je znać, by podczas leśnej wędrówki rozpoznać czym różni się jedno od drugiego. Jeden gatunek bardziej nadaje się jako opał, inny zaś częściej wykorzystywany jest do tworzenia mebli, z niektórych natomiast łatwo robi się drewniane rzeźby. Zapraszamy do odszukania różnych rodzajów drzew spośród losowego zlepku liter w tej wykreślance. Trzeba odnaleźć ich aż dwanaście i mogą występować w pionie, poziome ukośnie, a także w odwrotnej kolejności...

Link do wydruku: https://www.dla-dzieci.com.pl/pliki/lamiglowki/wykreslanki_do_druku-drzewa.pdf

Puzzle

Do zrobienia puzzli potrzebne są:

• obrazek, zdjęcie, kolorowanka dziecka, z którego powstaną puzzle
  • tekturowa kartka
  • ołówek
  • klej
  • nożyczki

Na początku, decydujemy jaki obrazek chcemy przerobić na puzzle. Można do tego celu wykorzystać zdjęcie dziecka, rodziny, które powiększamy do rozmiarów minimum kartki A5, kolorowankę, którą dziecko samo pomalowało, plakat, rysunek, który zrobiło dziecko itp.

Następnie bierzemy tekturową kartkę papieru lub zwykłą tekturę (np. z okładki bloku) - powinna mieć takie same wymiary jak nasz obrazek, który naklejamy na tekturę w celu jego usztywnienia.

Ołówkiem rysujemy kształty poszczególnych części puzzli, tak aby się z sobą "zazębiały", potem nożyczkami je wycinamy i puzzle już są gotowe do układania.

Miłej zabawy