Mikołajkowy wyjazd do Warszawy klas VI b i VI c

4 grudnia z uczniami klas VI b i VI c pojechałyśmy do Warszawy. Najpierw trafiliśmy do kina na estoński film " Magiczne święta Ewy". I rzeczywiście - film był magiczny. Obejrzeliśmy wzruszającą i pouczającą historię 10 letniej Ewy. Przekonaliśmy się, jak dużą siłę mogą stanowić rodzina i przyjaciele oraz jak wiele można osiągnąć współpracując.

Potem pojechaliśmy do Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji o funkcjach NBP, historii naszej złotówki i o tym, w jaki sposób chronimy nasze pieniądze przed fałszerzami. Wzięliśmy do ręki bryłkę złota o wartości 2,3 mln złotych, zobaczyliśmy bankowy starbiec. Na koniec spadła na nas góra pieniędzy. Niestety wirtualnych pieniędzy!

Droga powrotna minęła bardzo szybko na rozmowach i śmiechu. Nawet nie zauważyliśmy korków.

Ewa Borysiuk i Anna Korczyńska

p. s. Byliśmy też na niezdrowym jedzeniu, ale o tym cicho - sza. Z okazji Mikołajek przecież można :)