SZKOLNE OBCHODY ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

We wtorek 30 kwietnia 2024r. obchodziliśmy w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Apel z okazji tego święta narodowego jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości szkolnych. Święto Narodowe Trzeciego Maja przypomina wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna, Wolność i Patriotyzm. Konstytucja 3 maja to ustawa zasadnicza zatwierdzona przez Sejm Wielki w roku 1791, była efektem pracy i zabiegów stronnictwa patriotycznego, które dążyło do zreformowania ustroju ówczesnej Rzeczypospolitej. Ustawa ta była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną, spisaną konstytucją.

Akademia rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego oraz odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie klas IV-VII zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 maja. Były również przepiękne piosenki patriotyczne oraz taniec. Ten program artystyczny był dla całej społeczności szkolnej niezwykłą lekcją historii, która skłoniła wszystkich do refleksji oraz zadumy.

Izabela Głażewska, Magdalena Zabuska