Szkoła Podstawowa nr 4 im. Powstańców Styczniowych

 • Kalendarium

  Poniedziałek, 2018-07-16

  Imieniny: Eustachego, Mariki

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 340782
  • Do końca roku: 168 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Projekt edukacyjny

DRODZY DRUGOKLASIŚCI

Całkiem niedawno, w gablocie nieopodal pokoju nauczycielskiego, czyli w Waszym zasięgu, pojawiła się tajemnicza niebieska kartka. Jest to lista pomysłowych tematów projektów edukacyjnych.
Do ich realizacji zobowiązuje Was Rozporządzenie samego Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 sierpnia 2010 roku.
Ci bardziej wnikliwi mogą się z nim (z Rozporządzeniem oczywiście, a nie Ministrem Uśmiech ) zapoznać klikając na szkolnej stronie w zakładkę PROJEKTY EDUKACYJNE. Znajdziecie tam nie tylko wspomniane rozporządzenie, ale też listę projektów identyczną z tą znajdującą się w gablocie, wzory dokumentów, które będziecie wypełniać razem z nauczycielem-opiekunem Waszego projektu, szkolny regulamin wykonywania projektów.

Spóźnialscy, czyli uczniowie trzecich klas, którzy nie zaliczyli projektu w ubiegłym roku szkolnym, mogą nadrobić zaległości i – tak jak młodsi koledzy i koleżanki - zgłosić się do wybranego nauczyciela. Projekty wybieramy do końca listopada i, jeśli z charakteru projektu nie wynika inaczej, zwykle realizujemy do połowy marca.  

Pamiętajcie, jeśli nie wybierzecie sami, temat zostanie Wam przydzielony, udział w pracy nad projektem będzie brany pod uwagę przy ocenie z zachowania, natomiast sam temat zostanie wpisany na świadectwie ukończenia gimnazjum.

Jak zabrać się za realizację projektu?

 1. Zapoznajemy się z listą i po dokonaniu wyboru zgłaszamy się do nauczyciela/opiekuna projektu, który zapisuje Was na listę.
 2. Podpisujemy się na Karcie projektu i Kontrakcie u opiekuna.
 3. Wspólnie z nauczycielem ustalamy cele, zasady i sposób wykonywania projektu.
 4. Wykonujemy zaplanowane działania.
 5. Prezentujemy swój projekt zgodnie z ustaleniami z opiekunem.
 6. Oceniamy swoje działania.


Lista projektów edukacyjnych dla klas II gimnazjum realizowanych w roku szkolnym 2017/2018 i inne dokumenty znajdują się poniżej w plikach do pobrania.